Az innováció és együttműködés jegyében új arculattal gazdagodott a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának egyik oktatótere, amely a biotechnológus képzés további fejlesztését is szolgálja. A Soft Flow biotechnológiai cég által örökbefogadott 202-es számú tanterem nem csupán egy oktatási helyszínként funkcionál, hanem egy inspiráló közösségi térré alakult, ahol a hallgatók modern és támogató környezetben tanulhatnak és dolgozhatnak együtt.
A Soft Flow Kft. és a Gyógyszerészi Biotechnológia Intézet munkatársai már harmadik éve végeznek közös kutatásokat a tehéntej összetételével kapcsolatban, annak potenciális hatását vizsgálva az emberi immunrendszerre és egyes betegségekre. Az eredményes együttműködés hamarosan közös tudományos közlemények formájában is megmutatkozik. A Soft Flow azonban nem csupán a kutatás terén bizonyítja elkötelezettségét: az oktatásban is aktívan részt vesz, amire kiváló példa a nemrégiben örökbefogadott tanterem, amely a cég hosszú távú támogatásának kézzelfogható jele.
„Nagyon örültünk, hogy a PTE Gyógyszerésztudományi Karon elindult a biotechnológia Bsc képzés, hiszen itt olyan képességeket sajátíthatnak el a hallgatók, melyeket később akár a Soft Flownál is tudnak alkalmazni”
– nyilatkozta az UnivTv-nek Dr. Armbruszt Simon, a cég ügyvezető igazgatója a teremátadó eseményen.
Az örökbefogadási kezdeményezés célja egy inspiráló, a munkaerőpiaci környezetet szimuláló tanulási tér megteremtése, amely nemcsak motiválja a hallgatókat, hanem támogatja őket a pályaorientációban is. A Soft Flow esetében a cég biotechnológiai fókusza és a kar angol nyelvű biotechnológus alapképzése tökéletesen kiegészítik egymást.
A Soft Flow terem kialakítása egyértelműen új irányt mutat abban, hogy hogyan tud egy innovatív biotechnológiai cég és egy egyetem hosszú távon együttműködni. Dr. Fittler András, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánja a szeptember 26-i teremátadón hangsúlyozta, hogy a terem nem csupán a hallgatók szakmai fejlődéséhez és szakmai pályaválasztási orientációjához nyújt inspirációt, hanem egy közös gondolkodási és tudásmegosztási térként is szolgál.
Az oktatótérben nemcsak előadások és órák zajlanak majd, hanem szakmai műhelyek, fórumok és konferenciák is, így válik a helyszín valódi közösségi térré, ahol az ipar és az egyetem közötti párbeszéd új formában folytatódik.